Kamień Murowy

W pełni naturalny, wyjątkowo piękny i niezwykle trwały materiał budowlany, wykorzystywany przez człowieka nieprzerwanie od tysięcy lat.

Przeznaczenie

Kamień murowy jest ogólnie stosowany do tworzenia atrakcyjnych wizualnie murów wolnostojących, ogrodzeń, murów oporowych oraz cokołów wokół budynków. Bardzo często sięgają po niego projektanci podczas aranżacji ogrodów, celem wkomponowania go w ciekawie i piękne wizualnie kompozycje ozdobne. Kamień murowy może także pełnić funkcje obrzeża ścieżki, albo pełnić funkcje rozdzielającą jedną nawierzchnie od drugiej.

Kamień murowy
Surowo łupany

Kamień murowy surowo łupany to foremne sześciany o naturalnych, nieobrabianych płaszczyznach ścian. Produkt ten sprzedawany jest w dwóch gatunkach jakościowych. Gatunek pierwszy charakteryzuje się dużą foremnością pojedynczej bryły oraz niewielkimi różnicami w wymiarach, dzięki czemu może być wykorzystywany do tworzenia struktur o wysokich walorach estetycznych. Gatunek drugi, to bryły o znacznie większych wahaniach w rozmiarach i dużo mniejszej foremności bryły, dzięki czemu może być stosowany w miejscach gdzie oczkuje się wysokiej wytrzymałości materiału przy jego mniejszych kosztach zakupu (np. wzmocnienia wałów rzecznych). Niezależnie od gatunku, parametry fizyczne kamienia murowego są niezmienne i w stosunku do innych materiałów są na wyjątkowo wysokim poziomie.

Kamień murowy Surowo łupany

Rozmiary kamienia murowego

Oprócz prezentowanych poniżej wymiarów standardowych, wykonujemy również kamień murowy według indywidualnych wytycznych Klienta (dotyczy zarówno wymiarów, jak również rodzaju samego kamienia).

10x20x40 cm

Waga sztuki: 0,021 t

Ilośc sztuk na palecie: 57

Ilość sztuk w transporcie: 1142

20x20x40 cm

Waga sztuki: 0,042 t

Ilośc sztuk na palecie: 28

Ilość sztuk w transporcie: 571

40x40x80-100 cm

Waga sztuki: 0,381 t

Ilośc sztuk na palecie: 3

Ilość sztuk w transporcie: 63

50x50x80-100 cm

Waga sztuki: 0,596 t

Ilośc sztuk na palecie: 3

Ilość sztuk w transporcie: 40

Charakterystyka kamienia murowego

Kamień murowy to wyjątkowo wytrzymały materiał budowlany, który zachowa swoje parametry techniczne przez wiele długich lat. Jest w pełni odporny na każde warunki klimatycznie w tym także wielokrotne zamarzanie i odmarzanie. Najlepiej o wytrzymałości kamienia murowego mogą świadczyć budowle wzniesione przez ludzi wiele wieków temu, z których wiele zachowało się do dnia dzisiejszego w praktycznie niezmienionym stani

Parametry techniczne

Poniższe wartości dotyczą kamienia murowego wykonanych z granitu strzegomskiego i mogą być delikatnie inne w przypadku zastosowanie granitów importowanych (ewentualne różnice nie mają wpływu na użytkowanie produktów):

Gęstość objętościowa: 2,6 [kg/cm3]

Nasiąkliwość: 0,4 [%]

Wytrzymałość na ściskanie: 202 [MPa]

Ścieralność na tarczy Boehmego 2 [mm]

Mrozoodporność: 25 cykli

Standardowa kolorystyka
Granit szary
Kolor szary
Granit szaro-rudy
Kolor szaro-rudy
Granit czerwony
Kolor czerwony
Granit czarny
Kolor czarny

Galeria produktu

Poniżej znajduje się kilka fotografii przedstawiających nasze produkty.