Płyty chodnikowe

Płyty z granitu stanowią estetyczny i wytrzymały materiał do szybkiego wykładania nawierzchni dla ruchu pieszego o dowolnym natężeniu ruchu.

Przeznaczenie

Płyty chodnikowe przeznaczone są do tworzenia chodników, ścieżek, alejek i różnego rodzaju deptaków, po których w głównej mierze mają poruszać się piesi (oczywiście nie są dla nich zagrożeniem również pojazdy o ile natężenie ich ruchu nie jest zbyt duże). Płyty chodnikowe można również komponować z innymi wyrobami granitowymi (np. kostka brukowa), tworząc nawierzchnie o ciekawym i unikatowym wyglądzie.

Płyty chodnikowe

Płyty chodnikowe
Formatowane i fakturowane

Płyty chodnikowe są formatowane do wymiaru zgodnego z oczekiwaniem Klienta, a ich górna powierzchnia jest poddawana dodatkowej obróbce celem podniesienie bezpieczeństwa użytkowników. Najczęściej stosowanymi procesami obróbki, które pozwalają uzyskać na kamieniu antypoślizgową fakturę jest piaskowanie lub płomieniowanie. Grubość oraz wymiar pojedynczej płyty chodnikowej powinna być dostosowana do natężenia ruchu, który będzie się po niej poruszał, dzięki czemu cała nawierzchnia będzie solidna i wytrzymała. W kwestii uzyskania rzetelnych informacji na temat odpowiedniego doboru formatu i grubości płyty chodnikowej do konkretnego typu nawierzchni najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który będzie udzielić fachowej porady.

Standardowa kolorystyka
Granit szary
Kolor szary
Granit szaro-rudy
Kolor szaro-rudy
Granit czerwony
Kolor czerwony
Granit czarny
Kolor czarny
Rodzaje powierzchni
Faktura Surowa
Faktura Surowa
Faktura Płomieniowana
Faktura Płomieniowana
Faktura Piaskowana
Faktura Piaskowana
Płyty chodnikowe
Parametry techniczne

Poniższe wartości dotyczą płyt z granitu strzegomskiego i mogą być delikatnie inne w przypadku zastosowanie granitów importowanych (ewentualne różnice nie mają wpływu na użytkowanie produktów):

Gęstość objętościowa: 2,6 [kg/cm3]

Nasiąkliwość: 0,4 [%]

Wytrzymałość na ściskanie: 202 [MPa]

Ścieralność na tarczy Boehmego 2 [mm]

Mrozoodporność: 25 cykli

Galeria produktu

Poniżej znajduje się kilka fotografii przedstawiających nasze produkty.