Płyty granitowe

Granit jest doskonałym materiałem na wszelkiego rodzaju okładziny oraz wykładziny zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Przeznaczenie

Płyty granitowe mogą być stosowane do wykładania posadzek oraz okładania ścian wewnątrz budynków lub wykorzystane na zewnątrz do tworzenia powierzchni tarasu, balkonu, elewacji, cokołu, ogrodzenia lub ścieżki w ogrodzie.

Płyty granitowe

Płyty granitowe
Formatowane i fakturowane

Płyty granitowe produkowane są według indywidualnych wymagań Klienta obejmujących grubości, wymiary oraz rodzaj wykończenia powierzchni. W przypadku wykończenia wewnątrz budynków (ściany i podłogi), najczęściej stosuje się grubości od 1 do 3 cm, natomiast w przypadku powierzchni zewnętrznych grubość płytek obejmuje zakres od 2 do 5 cm. Co do rodzajów wykończeń powierzchni, to płytki wewnętrzne często są szlifowane lub polerowanie, a ich zewnętrzne odpowiedniki piaskowane lub płomieniowane celem nadania im bezpiecznej, antypoślizgowej faktury. Na życzenie jesteśmy w stanie wykonać płytki z innych rodzajów granitów lub zupełnie innego rodzaju kamienia (marmur, piaskowiec, wapień).

Standardowa kolorystyka
Granit szary
Kolor szary
Granit szaro-rudy
Kolor szaro-rudy
Granit czerwony
Kolor czerwony
Granit czarny
Kolor czarny
Rodzaje powierzchni
Faktura Polerowana
Faktura Polerowana
Faktura Surowa
Faktura Surowa
Faktura Płomieniowana
Faktura Płomieniowana
Faktura Piaskowana
Faktura Piaskowana
Płyty granitowe
Parametry techniczne

Poniższe wartości dotyczą płytek z granitu strzegomskiego i mogą być delikatnie inne w przypadku zastosowanie granitów importowanych (ewentualne różnice nie mają wpływu na użytkowanie produktów):

Gęstość objętościowa: 2,6 [kg/cm3]

Nasiąkliwość: 0,4 [%]

Wytrzymałość na ściskanie: 202 [MPa]

Ścieralność na tarczy Boehmego 2 [mm]

Mrozoodporność: 25 cykli

Galeria produktu

Poniżej znajduje się kilka fotografii przedstawiających nasze produkty.