Stopnie granitowe

Schody wykonane z granitu są wytrzymałe, długowieczne, podnoszą prestiż i nadają otoczeniu wyjątkowo luksusowego klimatu.

Przeznaczenie

Zadaniem schodów jest ułatwienie użytkownikom poruszania się pomiędzy dwoma płaszczyznami położonymi na różnych wysokościach. W zależności od potrzeb stopnie schodów mogą zostać wykonane w całości z jednego kawałka granitu lub obłożone jego cienkimi płytkami dostosowanymi do wymiarów stopnia.

Stopnie granitowe blokowe

Stopnie granitowe
Blokowe

Stopnie blokowe wykonywane są z jednego kawałka kamienia naturalnego, który formatowany jest do określonych wymiarów, a jego powierzchnie poddawane są odpowiedniej obróbce. Taka forma stopnia pozwala tworzyć solidne i wytrzymałe stopnie, które następnie mogą być układane lub podwieszane. Grubość stopnia powinna być dostosowana do sposobu jego montażu oraz natężenia ruchu.

Stopnie granitowe okładzinowe

Stopnie granitowe
okładzinowe

Stopnie okładzinowe przeznaczone są do okładania powierzchni już istniejących schodów i składają się z dwóch elementów czyli stopnicy i podstopnicy. Stopnica nakładana jest na górę stopnia, natomiast podstopnica do jego przedniej części. Formaty obu elementów dostosowane są do wymiarów schodów, a ich powierzchnia wykańczana według indywidualnych wymagań.

Rozmiary stopni granitowych

Stopnie granitowe, zarówno blokowe jak i okładzinowe wykonywane są według indywidualnego projektu dostarczonego przez Klienta (obejmującego grubość, wymiar, sposób wykończenia powierzchni oraz rodzaj kamienia).

Rodzaje powierzchni
Faktura Polerowana
Faktura Polerowana
Faktura Surowa
Faktura Surowa
Faktura Płomieniowana
Faktura Płomieniowana
Faktura Piaskowana
Faktura Piaskowana
Standardowa kolorystyka
Granit szary
Kolor szary
Granit szaro-rudy
Kolor szaro-rudy
Granit czerwony
Kolor czerwony
Granit czarny
Kolor czarny

Galeria produktu

Poniżej znajduje się kilka fotografii przedstawiających nasze produkty.